top of page

Už léta se trápím s artritickými koleny. Rozhodla jsem se, že navštívím 4 odborníky a na základě jejich doporučení se rozhodnu jak postupovat. V rámci tohoto postupu jsem více než rok chodila k čínskému doktorovi/léčiteli. Říkal, že samoléčení je možné, je to však běh na dlouhou trať, je třeba odstranit bariéry proudění energie v těle. Po nějaké době mě doporučil pana Michala Kindla, sám s ním měl osobní zkušenosti. Po první návštěvě a energetické masáži mé koleno přestalo bolet, šla jsem na masáž ještě jednou „pro jistotu“. Přestala mě bolet záda, koleno se drží, ale nikdo mi neumí říci, jak dlouho to vydrží, jestli budu muset chodit na masáže opakovaně. Zjistila jsem, že v tomto ohledu musím ještě pracovat na osobním rozvoji a samoléčení. Celkově jsem optimistická a věřím, že se operativnímu řešení zcela vyhnu.

Doporučila jsem návštěvu u p. Michala kolegyni a kamarádce, napsala mně: „...byla jsem na té masáži u pana Kindla. Hodnotím to velice pozitivně, hodně se mi ulevilo. Ne ani tak od bolesti, ale cítila jsem se jakoby namožená, ale dlouhodobě, a unavená, a od té masáže se zase cítím na svůj věk  a normálně.“

Měl jsem přes 10 let problémy s necitlivým místem na levé noze nad kolenem. Jednalo se o oblast asi 10 x 10 centimetrů. Nijak mě to nelimitovalo, ani jsem kvůli tomu nepociťoval žádné zdravotní problémy, každopádně to ale bylo relativně nepříjemné, i když jsem si na to za tu dobu i celkem zvykl. Proto jsem byl velmi zvědavý, zda si s tím pan Kindl svoji léčebnou metodou dokáže poradit. Upřímně jsem tomu moc nevěřil.

Výsledek mě ale velmi překvapil. Již po první kombinované fyzické a energetické masáži jsem pociťoval opravdu výrazné zlepšení resp. jsem měl pocit, že se s tím místem něco děje. Měl jsem pocit, jako by se to masáží v tom místě nastartoval jakýsi proces samoléčby. Popsal bych to asi jako svědění u hojícího se strupu. Podstoupil jsem tedy ještě druhou masáž, která již byla čistě pouze energetická. Od té doby již tyto problémy prakticky nepociťuji. Nevím, jak to pan Kindl dělá, a je mi to hlavně celkem jedno, ale zafungovalo to. Mohu jen doporučit.

Ráda bych touto cestou poděkovala Michalovi za profesionální přístup při léčení. Pomohl mi v řadě těžkých situací, kdy jsem na tom byla zdravotně velmi špatně. Byl a dosud mi je velkou oporou. Je to člověk s velkým srdcem. Děkuji, Michale!

 

Michala jsem poznala na koncertě na křišťálové mísy. Krátce poté jsem Michala navštívila a požádala o nedotykovou masáž. Nechala jsem, aby sám našel na mém těle místo, které potřebuje léčit. K mému údivu ihned toto místo zmínil. Po této zkušenosti jsem požádala Michala o pomoc i podruhé. Setkání s ním je vždy příjemné, klidné a člověk věří, že je o něj právě dobře postaráno. Následuje příjemné zklidnění a tělo zároveň s myslí se obnovuje do svého k životu přirozeného stavu dobrého zdraví. Michala doporučuji všem svým blízkým.

27. 2. 2017 proběhlo první cvičení qigongu podpořené léčivými vibracemi a tóny křišťálových mís a zvonečků Koshi. Živá hudba, kterou Michal Kindl na místě citlivě vytvářel přímo pro naše jednotlivá cvičení, vytvořila úžasnou atmosféru a podpořila vnímání a sílu prožitku energie. Domluvili jsme se proto na další spolupráci a s léčivými mísami se tedy budete moci setkávat čas od času i na dalších pondělních cvičeních (http://www.zy-qigong.cz).

První Michalův koncert, který jsem navštívila, si vybavuji jako zkoumání neznámého, přesto veskrze pozitivní zážitek. Znala jsem Michala dva roky, měla jsem nějakou představu o tom, jaké zvuky vyludí jedna mísa. Tentokrát si jich přinesl osm! Ostatní návštěvníci koncertu byli sympatičtí lidé, kteří se už tak nějak vnitřně vytěšávali na události příští. Trošku jsem měla obavu, že kvůli rýmě nevydržím v meditační poloze, a zároveň jsem byla zvědavá, na co se tak těší. U koncertu se může i ležet, lehla jsem si hlavou k mísám. Prý to zvyšuje účinnost. S prvními tóny začalo postupně z mého těla odcházet napětí z neznámého. Nechala jsem se nést vibracemi. Sem tam jsem měla nějakou drobnou vizualizaci, sem tam trošku mrazení v částech těla, kde byla usazená neproudící energie. Potíž s dechem či rýmou za celou dobu nebyla a mohla jsem si plně užívat koncert. Konec koncertu byl veden citlivě. Michal změní nástroj – ale to nechám jako překvapení, pokud se na koncert chystáte poprvé. Když jsem pak vyšla ven, celý svět byl nějak plnější, smysly zostřenější a zároveň relaxovaná a vnitřně očištěná. Kdykoli budu mít čas, půjdu znovu a ráda.

bottom of page